DOŚWIADCZONY PRODUCENT NARZĘDZI I ELEMENTÓW METALOWYCH

DLA BUDOWNICTWA

SKLEP INTERNETOWY - SPRZEDAŻ DETALICZNA I HURTOWA

     

Twój koszyk jest pusty

  Logowanie/rejestracja

Każdy wie, że aby nadać konkretnym metalowym elementom pożądany przez nas kształt, należy je w poprawny sposób obrobić. W celu uzyskania precyzyjnych form, charakteryzujących się dokładnością dochodzącą do ułamków milimetra, konieczne jest wykorzystanie modernistycznych metod pracy. Właśnie w tym celu przeprowadza się proces zwany skrawaniem, czyli wszelkie prace powiązane ze szlifowaniem, toczeniem czy frezowaniem. Jak to wygląda?

 

Czym jest skrawanie?

Jest to nadawanie elementom, najczęściej metalowym, ale także z tworzyw sztucznych, pożądanego kształtu, wymiarów oraz wykończenia powierzchni. Skrawanie możemy zaliczyć do tak zwanej obróbki ubytkowej. Możemy ją przeprowadzić poprzez zdejmowanie części powierzchni za pomocą różnych technik.

 

Dlaczego wykorzystujemy technikę CNC?

Jest to nowoczesna metoda skrawania, która wykorzystuje sterowanie komputerowe w klasycznych rozwiązaniach obróbki. Obrabiarki CNC charakteryzują się tym, że automatyzują cały proces. Jeśli odpowiednio zaprogramujemy daną maszynę, otrzymamy pożądane parametry konkretnej części, takie jak kształt, wymiar, powierzchnię.

 

Jak wygląda skrawanie krok po kroku?

Obróbka najczęściej jest przeprowadzana przy pomocy maszyn CNC, a jej przebieg jest bardzo zróżnicowany. Jest zależny od takich aspektów, jak:

  • Rodzaju materiału, który zamierzamy skrawać. Wszelkie metale charakteryzują się specyficznymi właściwościami fizycznymi, co determinuje wybór maszyny;

  • Wielkości i stopnia zaawansowania konkretnych części. Zupełnie inaczej wygląda obróbka złożonych detali, niż prostych elementów;

  • Jak duża jest sama seria części, które powstają.

 

Czy proces skrawania musi być nadzorowany?

Mimo tego, że proces jest zautomatyzowany, to koniecznie musi być on nadzorowany. Jest to niezbędne, aby uzyskać perfekcyjną jakość przygotowywanych elementów. Efektem skrawania jest wytwarzanie części, które charakteryzują się dokładnie takimi parametrami, jakich klient oczekuje. Właśnie dlatego obróbka z wykorzystaniem technologii CNC jest tak popularna.